Aktualności

Bądź na bieżąco
07 Listopad 2014

NAT OSBORN BAND NAGRAŁ PŁYTĘ W DWORCU TATRZAŃSKIM

Mamy dla Was zupełnie unikatową płytę nagraną na żywo w Dworcu Tatrzańskim przez nowojorską gwiazdę muzyki funk i soul – zespół Nat Osborn Band. Znany ze swoich energetycznych występów i charyzmy zespół nagrał ją w Dworcu Tatrzańskim 24 października 2015 roku.

Nagrany w Dworcu materiał powędrował do słynnego nowojorskiego studio Chiller Sound, gdzie powstały płyty takich gwiazd jak Simon & Garfunkel, Mandy Moore, Ben Folds Five, Foo Fighters, Gogol Bordello, Lenny Kravitz i John Mayer. W Chiller Sound zrobiono również mastering muzyki do słynnej gry Grand Theft Auto. Miksem i masteringiem płyty Nat Osborn live at Dworzec Tatrzański zajęła się Danielle Warman zapewniająca na codzień jakość nagrań takim artystom jak Phish, Dave Matthews Band, Bonnaroo, Michael Feinstein, American Babies, Conspirator, Knox, Sara Genn, The Ross Livermore Band.

Wydawnictwo jest nie lada gratką dla fanów – płyta została wydana w limitowanej edycji i dostępna jedynie w naszym sklepie na stronie oraz w Dworcu Tatrzańskim. Premiera pełnego nagrania odbyła się 31 kwietnia 2015 roku podczas Release Party, imprezy z koncertem promujących materiał. Płyta Nat Osborn Band jest pierwszą z serii unikatowych nagrań wydanych przez Dworzec Tatrzański.

nat plyta

Zespół Nat Osborne Band powstał pod koniec 2011 roku. Za brzmienie płyty studyjnej, która ukazała się w 2013 roku, odpowiedzialny był nowojorski producent Alex Bilowitz, wydający Gavina Degrawa i Jamie Lidell. Miksu i masteringu nagrań dokonało znane w świecie muzycznym duo: Scott Jacoby współpracujący z John Legend i Vampire Weekend oraz Emily Lazar, pracujący m.in. z Foo Fighter i Davidem Bowie. Studyjny album pod tytułem The King and The Clown zebrał świetne recenzje i znalazł się na liście najlepszych nowojorskich wydawnictw 2013 roku.
W skład zespołu wchodzą pochodzący z Brooklynu lider, pianista, wokalista – Nat Osborn, gitarzysta Dustin Carlson, basista Mike Parker oraz perkusiści: Thomas Hartman (występujący z zespołem w Stanach Zjednoczonych) oraz Damian Niewinski (występujący z zespołem w Europie).